LIKE VS DISLIKE
Čas neúprosně běží a proto dnes slavím 4. měsíc v United Kingdom. Rozhodně nelituji, že jsem vyjela, jelikož je to skvělá zkušenost, jak poznat sám sebe do hloubky a jak poznat nové lidi, novou zemi a další možnost, jak se dostat do dalších nenormálních situací, jež jsou pro mě připraveny na každém rohu.
Co se mi tu líbí,.. ♥
-
No především se mi tu líbí příroda, která je opravdu hezká, všude veřejné parky, kde naleznete spoustu lidí. Spousta lidí si jde jen sednout do parku a dát si svačinu. Není to nic divného a je to pochopitelné, když všechny pozemky jsou obehnány plotem, tudíž nemůžete na procházku třeba do lesa.
-
Lidé, všichni lidé se na Vás usmívají, případně se s nimi dá velmi snadno navázat komunikace. Nikdo na Vás nepokřikuje, nikdo si Vás nevšímá, zkrátka všem jste dokonale u prdele ♥ nikdo neřeší co máte na sobě či jak dnes vypadátea. Je to oproti naší zemi dokonalý antistres. :) Odpadá Vám tedy pomlouvání ostatních v baru :D
-
Architektura, domy, uličky a všechno tohle tu má úžasnou atmosféru, když tudy procházíte. Všechny domy jsou stejné a je těžké rozeznat ten Váš a tak se přímo vybízí, abyste se tady ztratili :D Ale vězte, že budete okouzleni :)
-
najdete tu ty nejnovější trendy co se týče mody. Zkrátka pro holky je to žůžo labůžo :D Všimla jsem si, že většina věcí se v ČR objeví cca do 3 let a je to silná modní pecka
-
zvyky a tradice jsou tady zaměřeny především na děti, dospělí z toho nic nemají, ale alespoň ty tradice mají hlavu a patu teda pro děti :D Mě Velkonoční zajíček co nosí čokoládová vejce moc smysl nedává, ani zubní víla, upřímě pro mě nemá moc smysl ani výprask holek tatarem v česku takže.. Ale zamysleme se - smysl všech svátků v čr je ožrat se a docela nám to závidí :D
-
školy a uniformy, to je něco co by našim školám rozhodně prospělo, dnešní studenti jen řeší kdo má bohatší rodiče a kdo nosí nebo nenosí značkové hadry,..
-
ty možnosti - můžete jít na jakýkoliv kroužek chcete, meze se nekladou. Můžete si koupit co chcete, protože tady mají všechno. Můžete se vzdělávat páč muzea jsou zdarma! Můžete si žít jak chcete, protože každýmu to bude volný! Je jedno kolik Vám je, můžete cokoliv! -třeba má hostmum chodila dvakrát týdně do posilky, když se vrátila dala si colu light, zajedla to pizzou a pak si sedla k tv. CÍTÍTE TU VOLNOST? Nikdo Vás nikdy nesoudí, ale taky Vám nikdo nikdy neporadí a na vše si musíte přijít samy.
-
Pokud jste trochu majetničtí je to uplně pro Vás. V tomhle světě má všechno své jméno. Nelíbí se Vám číslo Vašeho domu? Tak si ho pojmenujte a říkejte mu třeba wild fox nebo blue rabbit, a co Vaše auto říkejme mu Eric. Mám tě ráda wild fox, ale už musím za Ericem potřebuje papat naftu. ---Jo mý auto bylo Eric, ale jméno našeho domu jsem nepochopila, asi to byla nějaká přesmyčka. Jo pár odlišností jsem nepobírala, přišli mi směšné, jim ale ne... :/
..a co se mi tu nelíbí :(
-
v první řadě jídlo! Bože, to jídlo je fakt hnusné, drahé, hnusné a je to jak pro těhotné!! Vemte si pravou anglickou snídani jako vážně?? nebo fish and chips?? zvlášť balené sušené maso, nastrouhaná mrkev v sáčku, hromada polotovarů a to jste ještě nešli do restaurace kde je to extra drahé!
-
chování angličanů jakožto pánů ostrova jež mají vlastní dokonalý svět,..jsme ostrov a támhle to jsou evropani a co, že jsme v nějaký unii, kdo ji potřebuje? Cože, proč nejezdíte vlevo jako my? Vám, že to přijde divné jezdit vlevo? Víte vůbec kdy má naše Královna narozeniny a vůbec slyšeli jste, že čeká miminko? Jaktože to nevíte, to žijete v nějaké bublině? No to musíme přece jít oslavit!
-
výchova dětí je tak trochu mimo,..děti jsou rozmazlené, líné, zvyklé, že nemusí nic dělat, protože na uklid chodí uklízečka, okna umývá taky, máme zahradníka, a nás zabaví Au pair a pokud ne, tak to rodičům řekneme a oni ji dají mín peněz, šak co a pák nám bude dělat jídlo a my budeme hrát plejka nebo se budem prostě válet doma, pokud nám mezi těmi miliony koníčků co nás nebaví zbude vůbec čas a vůbec nemáme svůj vlastní život, rodiče si skrz nás plní své sny, takže už od tří let máme hromadu koníčků a nemáme kamarády a pokud jo, tak čas mezi čištěním zubů a sezením na záchodě vyplníme hromadným hovorem s kámošema.
-
mentalita dětí je asi o tři roky za náma. Patnáctileté děti se tu chovají na dvanáct a nemají ponětí o hodnotách, životě, systému a celkově o ničem - zkrátka trochu mimo, neustále ufňukané a jejich největší problémy jsou domácí úkoly nebo zkopnutý palec. Ty menší (5-8let) nedokáží přežít den bez plínek a věří, že jsou střed světa pro každého a každý den. Vůbec nechápou, že když něco provedou, můžete se na ně zlobit déle než 10 minut. Děti nejsou samostatné a samy nevylezou ani na ulici, natož za kamarádem do vedlejší ulice. Příšerná opatrnost hraničí s nenormalitou.
-
bože ty kohoutky - Vážně žijeme v 21.století a pořád máme oddělené kohoutky, abychom mohly vybíhát ze sprchy nahý spařený horkou nebo ledovou vodou BRAVO! A oni jsou na to ještě hrdí, protože to vychází z historie a každý cizinec se na tohle zeptá, takže ho můžou poučit..
-
papírový zdi - není nic lepšího než žít v domě, kde slyšíte svý vlastní myšlenky proudit podlahou a zdmi, zkuste si něco myslet nahlas, zkuste se učit, zkuste si zapnout vibrátor a bude to vědět celá ulice..
